Nudažyti sienas… Atrodo, kas čia sudėtingo – paimi teptuką ar volelį, merki į dažus ir dažai. Tiesa, pats dažymo procesas gal ir nėra sudėtingas, tačiau rezultatui didžiausios įtakos turi pasiruošimas, t. y. paviršiaus – šiuo atveju sienos – paruošimas dažymui. Jei nesate profesionalas, tikslinga šiek tiek pasisemti žinių apie sienų dažymą, kad rezultatas džiugintų.
Pasiruošimas sienų dažymui
Pirmiausia nuo sienų nukabinkite paveikslus, nuotraukas, taip pat nukabinkite ir užuolaidas, kad niekas netrukdyti paruošti sienų dažymui, o paskui ir dažyti. Ant sienų kaupiasi dulkės, todėl rekomenduojame pasinaudoti dulkių siurbliu. Gali pasirodyti juokinga, dulkiu siurbliu siurbti sienas, tačiau taip efektyviausiai pašalinsite susikaupusias dulkes ir kitus smulkius nešvarumus.
Kitam etapui Jums reikės apsauginės dažymui skirtos juostelės. Jos įsigysite specializuotose parduotuvėse ar prekybos centruose, kuriuose prekiaujama statybinėmis medžiagomis. Šia juostele kruopščiai apklijuokite durų staktas, langų rėmus, taip pat ir palanges, rozetes, elektros jungiklius, grindjuostes, lupų perimetrą palei sieną. Taip užtikrinsite, kad dažydami sienas nenudažysite to, ko nereikia.
Baldus geriausia, jei yra galimybė, išnešti į kitą patalpą – taip dažomame kambaryje bus daugiau vietos, patogiau ir laisviau judėti. Tačiau jei išnešti baldų nėra galimybės, apdenkite juos apsaugine plėvele. Šia plėvele kruopščiai uždenkite ir grindis, kad apsaugotumėte jas nuo dažų.
Sienos paruošimas dažymui
Kai atlikti minėti paruošiamieji darbai, metas dažymui ruošti sienas. Kaip jau minėjome, sienos paruošimas dažymui labiausiai lemia galutinį rezultatą. Todėl nenuvertinkite šio etapo ir neskubėkite greičiau griebtis vokelio ar teptuko.
Kai dulkės nuo sienų jau nusiurbtos, reikia dėmesio skirti plyšiams, jei tokių yra. Plyšius sienoje kruopščiai išvalykite, iškrapštykite iš jų visus nešvarumus – tam galite pasinaudoti šepečiu, kad pasiektumėte plyšio gilumą. Nerekomenduojame nešvarumų krapštyti peiliu ar kitu aštriu daiktu, kadangi didėja riziką plyšį padidinti. Kai išvalysite plyšius ar skylutes sienoje, juos užglaistykite. Geriausiai tam tinka smulkiagrūdis glaistas. Gali tekti glaistyti keliais sluoksniais, tačiau būtina sulyginti paviršių. Užglaistytas vietas nušlifuokite ir nuvalykite šlifavimo dulkes.
Užtaisius plyšius ar skylutes sienoje, rekomenduojame jas dar ir užgruntuoti. Tiesa, prieš dažymą nepakenks nugruntuoti ir visas sienas. Tai netgi būtina, jei sienų konstrukcija yra iš gipso kartono plokščių arba sienos tinkuotos gipsiniu tinku.
Kiek daugiau indėlio pareikalaus sienos, kurios jau buvo dažytos, nes pirmiausia reikia pašalinti seną dažų sluoksnį. O pašalintį jį reikia labai kruopščiai iki tinko. Nuvalyti paviršių ir tada imtis tų veiksmų, kurie jau aprašyti aukščiau.
Sienų dažymo procesas
Kai paviršius paruoštas, galite pereiti prie dažymo – įdomiausio etapo, nes dažant jau yra matomas rezultatas. Kai atidarote dažų skardinę ar kibirą, būtinai juos išmaišykite.
Pirmiausia dažykite sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, kampus ir kt. Tiesa, voleliu nepasieksite sunkiau prieinamų vietų, pavyzdžiui, kampų ir briaunų. Todėl juos dažykite naudodamiesi nedideliu teptuku.
Prieš kišdami volelį ar teptuką į dažus pirmą kartą, jį sudrėkinkite švariu vandeniu – taip dažai tolygiau prilips ir tepsis. Dažų perteklių nuo volelio būtinai pašalinkite. Tam geriausia naudotis grotelėmis, specialiu dažymui skirtu loveliu.
Nepradėkite dažyti nuo sienos vidurio, ką labai mėgsta dažytojai-mėgėjai. Startuokite nuo sienos krašto ir lėtai palaipsniui judėkite link vidurio.
Dažydami po ranka visuomet turėkite švarų skudurėlį, kuriuo iškart valykite dažų perteklių.
Sienos dažomos dažniausiai du kartus. Prieš dažant sieną antru sluoksniu leiskite pirmajam labai gerai išdžiūti. Geriau palaukite ilgiau, bet nerizikuokite, kad Jūsų darbas bus veltui.
Darbų pabaiga
Apsaugines plėveles nuimkite iškart, kai tik baigsite dažyti sieną. Jei plėveles nuiminėsite vėliau, kai dažai jau bus sukietėję, tikėtina, kad drauge galite nuplėšti ir dalį dažų.
Jei nespėjate nudažyti visų sienų ir darbus nusprendžiate atidėti kitai dienai, tai po darbų pasirūpinkite įrankiais, kad sutaupytumėte laiko. Volelį ar teptuką nuplaukite vandeniu ir suvyniokite į plastikinį maišelį – taip kitą dieną nereikės gaišti laiko krapštant prie įrankių pridžiūvusius dažus.
Jei nesunaudojate visų dažų, juos uždarykite labai sandariai. Geriausiai tam tiks sandariai užsukamas stiklainis. Dažus laikykite vėsiai. Dažų likučių pasilikti labai pravartu, jei ateityje atsirastu nedidelių įbrėžimų ar kitaip būtų pažeista išdažyta siena – turėsite tokios pat spalvos dažų. Tai ypač aktualu, jei sieną dažote maišytais dažais.