Freedata.lt

Laisvas informacijos šaltinis

Verslo ir vartojimo paskolos ir patarimai
  • Paskolos
  • Namai
  • Sveikata
  • Reklama
  • Kontaktai

Ką daryti, kad paskola būsto remontui netaptų našta?

2 kovo, 2020 By Dinaitas

Noras atsinaujinti savo namus – elementarus ir sveikintinas poreikis. Tačiau, kartais, siekdami įgyvendinti šį poreikį, susiduriame su finansiniais sunkumais. O tam, kad iš jų išsikapstytume ir galėtume svajonę paversti realybe, esame priversti paimti paskolą. Kartais net kelias. Laimei, yra būdas palengvinti turimus finansinius įsipareigojimus (ypač, jeigu esate jų susaistytas net su keliomis paskolas teikiančiomis įmonėmis). Kalbame apie paskolų refinansavimą.

Ką daryti, kad paskola būsto remontui netaptų našta?

Paskolų refinansavimas – galimybė sumažinti vienai ar kelioms paskolų įmonėms mokamas palūkanas, pratęsti paskolos grąžinimo terminą ir kitais būdais sušvelninti turimus įsipareigojimus, perkeliant savo paskolą(-as) naujam kreditoriui. Refinansuodami savo paskolas(-ą), Jūs, daugeliu atvejų, džiaugsitės mažesnėmis mėnesio įmokomis.

Paskolų refinansavimas: būdas neįklimpti į skolas

Taip yra todėl, kad naujasis kreditorius padengs Jūsų turimus įsipareigojimus kitai įmonei(-ėms) ir suteiks naują paskolą palankesnėmis sąlygomis. Na, o sutaupytus pinigus galėsite skirti tolesniam būsto remontui. Žinoti, kad yra tokia paslauga, kaip paskolų refinansavimas, verta netgi tada, jeigu dar tik planuojate imti paskolą būsto remontui ir, kol kas, Jūsų finansinė padėtis pakankamai pastovi.

Taip kalbėdami, turime omenyje nenumatytas aplinkybes, kurios nėra pavaldžios Jūsų valiai. Juk paskola būsto remontui – ilgalaikis ir ženklus finansinis įsipareigojimas, kurį gali tekti mokėti kelis metus. O, per šį laikotarpį gali pakisti ne tik Jūsų finansinė padėtis, bet ir šalies ekonominė situacija. Tuomet gali pasirodyti, kad kitas kreditorius siūlo paskolas palankesnėmis sąlygomis, negu tos, kurios saisto Jus su Jūsų pasirinktąja įmone.

Taigi, tokia, daugelio Lietuvoje veikiančių kreditorių teikiama paslauga gali tapti puikia išeitimi, padėsiančia neįklimpti į skolas. Apskritai, prieš imant paskolą būsto remontui, reikėtų išanalizuoti skirtingų kreditorių siūlomas sąlygas ir prisiimti šį įsipareigojimą, tik išstudijavus skirtingų finansinių paslaugų teikėjų pasiūlymus. Daugiau apie tai, kaip nesuklysti, imant paskolą būsto atnaujinimui, skaitykite straipsnyje: Paskola būsto atnaujinimui.

Kodėl verta rinktis paskolos būsto atnaujinimui refinansavimą?

Paskola būsto atnaujinimui – dar vienas papildomas finansinis rūpestis, kurių tikrai netrūksta, remontuojant namus. Buitinių ir statybinių prekių parduotuvių aptuštintos kišenės gali pasipildyti, pasirinkus refinansavimo paslaugą. Ji turi dar kelis privalumus, apie kuriuos nespėjome pakalbėti. Tad, kokie gi jie?

Visų pirma, tai galimybė pasididinti turimą paskolą, tuo pačiu, mokant mažesnes palūkanas, nei iki tol. Antra, kelis mažesnius kreditus galite sujungti į vieną. Tai naudinga, nes tokiu būdu, mokant už vieną paskolą, o ne už kelias, sumažės aptarnavimo kaštai. O jeigu jau teko susidurti su antstoliais, pinigai susitaupys ir dėl sumažėjusio mokesčio už jų paslaugas. Trečia, Jūs nebefigūruosite pradelstų paskolų sąrašuose. Ketvirta, Jums nebesiskaičiuos delspinigiai.

Tad, akivaizdu, kad egzistuoja išeitis ne tik tiems klientams, kurie moka pernelyg dideles palūkanas, kurios neatitinka dabartinės šalies ekonomikos situacijos, bet ir tiems asmenims, kuriuos smaugia net kelių kreditorių paskolų palūkanos, jų aptarnavimo kaštai ar kiti nemalonūs įsipareigojimai. Refinansavus paskolą(-as), galima lengviau atsikvėpti ir visas jėgas skirti būsto atnaujinimui.

Finansai – ne vienintelis rūpestis

Buto ar namo remontas – brangus malonumas. Tad, prieš pradedant remonto darbus, reikėtų viską tiksliai susiplanuoti: ne tik iš finansinės, bet ir iš praktinės pusės. Tai, visų pirma, laiko, kurį galėsite skirti remontui, sąnaudos. Jeigu Jūsų laikas, skirtas namų atnaujinimui, ribotas (tarkime norite viską suspėti per atostogas), gali tekti samdyti pagalbininkus. Tai kainuoja. Taip pat pagalbos gali prireikti trūkstant įgūdžių, tad, visa tai reikėtų apmąstyti iš anksto. Tinkamas pasiruošimas garantuoja sėkmę.

Paskola būsto atnaujinimui

1 kovo, 2020 By Dinaitas

Turbūt visi žinome, kiek laimės gali suteikti atnaujintas būstas. Nesvarbu, ar nuspręsite tik pakeisti baldus, ar norėsite atlikti kapitalinį remontą. Tiek vienu, tiek kitu atveju yra sunku tiksliai numatyti visas Jūsų laukiančias išlaidas. Net jeigu būsto atnaujinimui samdysite profesionalą, paruošiantį remonto sąmatą, vis vien gali iškilti nenumatytų išlaidų.

Štai kodėl apsimoka iš pradžių paimti paskolą ir tik po to pradėti būsto atnaujinimo darbus. Ieškodami palankiausio varianto, susipažinkite su kuo daugiau skirtingų kredito įmonių ir jų siūlomomis paskolų teikimo sąlygomis. Atminkite, kad paskolos paėmimas susijęs su tam tikrais finansiniais apribojimais ir yra susijęs su nemaža rizika. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje: Ką daryti, kad paskola būsto remontui netaptų našta?

Paskola būsto atnaujinimui

Prieš skolindamiesi, surinkite kuo daugiau informacijos

Kai išsirinksite vieną konkretų finansinės paramos teikėją, būkite labai atidūs skaitydami paskolos gavimo sutartį. Be abejo, be būtinybės atidžiai susipažinti su paskolos teikimo sąlygomis, ne ką mažiau svarbus ir Jūsų gebėjimas kas mėnesį mokėti fiksuotas įmokas ir grąžinti paskolą laiku. Žinoma, kai kurios kredito įmonės leidžia vieną kartą atidėti paskolos grąžinimo terminą be papildomų mokesčių, bet tuo, ar tokia galimybė sudaroma, turite pasidomėti dar prieš imdami paskolą.

Viena iš galimybių pasiskolinti būsto atnaujinimui – Ferratum paskola. Žinoma, svarbu susipažinti su kuo daugiau greitąsias paskolas teikiančių įmonių, dėl aukščiau minėtų aspektų. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo lengviau bus žengti svarbų finansinį žingsnį. Šio žingsnio kaina labai priklausys ne tik nuo medžiagų, skirtų remontui, vertės, bet ir nuo to, ar samdysite šiam darbui atlikti statybininkus ar dizainerius. Šis kelias, norint atnaujinti namus – be abejo, lengvesnis ir greitesnis, tačiau kur kas brangesnis. Bet…

…Pigiau – ne visada reiškia geriau

Šiame informacijos amžiuje internete galima rasti daugybę patarimų, kaip savo rankomis atlikti vienus ar kitus remonto darbus. Pasirinkę šį kelią, žinoma, sutaupysite bent jau tiek, kiek kainuoja profesionalų darbas. Tačiau kyla klausimas, ar esate pakankamai kvalifikuotas, kad atliktumėte viską be meistrų pagalbos? Jeigu ne, geriau nerizikuoti vien ekonominiais sumetimais. Nes gali pasitvirtinti liaudies išmintis, kad taupumas tik atneš papildomų išlaidų.

Taip pat neverta taupyti statybinių ar apdailos medžiagų sąskaita. Pigus remontas ne būtinai reiškia kokybišką remontą. Tiksliau tariant, mažos investicijos į remontuojamą būstą beveik niekada nereiškia, kad Jūsų siekis sutaupyti pasitvirtins. Taip yra dėl paprastos, bet dažnai pasitvirtinančios taisyklės, kad kokybė atitinka kainą.

Ką daryti, jeigu norite pasiskolinti didelę sumą būsto atnaujinimui?

Susidarius tokiai situacijai, reikia gerai apmąstyti, kur imti paskolą, juk tiesiog būtina būti užtikrintiems, kad sutartį, paskolos gavimui pasirašysite su patikima organizacija. Geriausia tokiais atvejais pasikliauti ilgą patirtį turinčiomis ir atsakingomis paskolų įmonėmis. Kita išeitis – skolintis iš banko.

Tokiu atveju, Jums teks pasirūpinti nemažu kiekiu dokumentų, o kai kuriais atvejais, tam, kad gautumėte paskolą, gali tekti įkeisti nekilnojamąjį turtą, kurio remontui imate paskolą. Ši išeitis nėra viliojanti, bet ji beveik 100 procentų garantuoja, kad gausite paskolą, nes bankai turto įkeitimą laiko patikima paskolos grąžinimo garantija.

Išvados

Svarbiausia Jūsų užduotis, siekiant gauti paskolą būsto atnaujinimui – surinkti kuo daugiau informacijos apie šios finansinės paslaugos teikėjus, juos palyginti ir priimti palankiausią sprendimą. Atsakingai įvertinkite savo galimybes grąžinti paskolą laiku bei atitinkamomis mėnesinėmis įmokomis. Atsižvelgę į šiuos ir kitus, straipsnyje išvardintus, aspektus, ir įdėję daug nuoširdaus darbo, greitai džiaugsitės naujai suspindėjusiu būstu. Tad maišykite dažus ir – pirmyn!

Būsto remontas. Ką reikia žinoti apie spalvas?

30 birželio, 2019 By Dinaitas

Remontuojant būstą, jo pasenusi apdaila pakeičiama nauja, šiuolaikine, dailia. Po remonto būstas turi atrodyti naujas, kur kas džiugesnis ir šviesesnis, negu buvo prieš remontą. Tam didelės įtakos turi remontui, tiksliau, apdailai pasirinktos spalvos ir žinios apie jų savybes.

Psichologinis spalvų poveikis

Apdailinant gyvenamąsias ir darbo patalpas, būtina atsižvelgti į psichologinį spalvų poveikį. Kiekvienas suprantame ir esame pastebėję, kad šviesiame kambaryje, išdažytame džiugiomis spalvomis, gera gyventi ir dirbti, nes šios spalvos kelia optimistinę nuotaiką, darbingumą, žvalumą ir t.t. Tamsios spalvos, atvirkščiai, kelia neigiamas emocijas, tamsiai išdažytoje patalpoje po ilgesnio laiko pasidaro nejauku.

Būsto remontas. Ką reikia žinoti apie spalvas?

Šiltos ir šaltos spalvos

Raudona, geltona ir panašios į jas spalvos vadinamos šiltomis. Spektro dešiniosios pusės spalvos – mėlyna, melsvai žalia, melsvai violetinė ir kt., vadinamos šaltomis. Tai pravartu žinoti, norint optiškai praplėsti arba sumažinti patalpą. Apie tai – kitoje pastraipoje.

Artinančios ir tolinančios spalvos

Norint optiškai praplėsti patalpas, verta žinoti, kad šaltosios spalvos sudaro paviršių nutolimo įspūdį. Labiausiai atitolina mėlyna spalva. Tuo tarpu, šiltų spalvų tonais dažyti paviršiai atrodo arčiau negu iš tikrųjų yra. Todėl šiltomis spalvomis išdažyta patalpa optiškai mums atrodo mažesnė.

„Sunkios“ ir „lengvos“ spalvos.

Knygoje „Buto remontas“ teigiama, kad tamsios spalvos atrodo kur kas sunkesnės už šviesias. Norint gauti regimąją matymo pusiausvyrą, pastato cokolį reikia dažyti tamsiau už sienas, grindis – tamsiau už lubas ir t.t. Tačiau tai nėra taisyklė. Dabar patalpoms apipavidalinti sunkios ir lengvos spalvos taikomos priklausomai nuo apdailinamo kambario aplinkos harmonijos ir paskirties.

Lengvoms spalvoms priskiriamos: šviesiai geltona, šviesiai žalia ir kt., o sunkioms – tamsiai raudona, tamsiai ruda, tamsiai žalia ir t.t.

Spalvos parinkimas

Parenkant būsto sienų, grindų ar lubų spalvas, dažnai būna sunku parinkti tinkamus dažus. Apipavidalinant kiekvieną patalpą, taip pat parenkant spalvas, būtina atsižvelgti į patalpos paskirtį. Reikia įvertinti langų orientaciją į pasaulio šalis, patalpų matmenis ir aukštį, patalpoje esančių daiktų spalvą, jų išdėstymą ir daug ką kitą.

Norėdami dažyti savo gyvenamąjį kambarį ar visą butą / namą, turite žinoti kai kuriuos niuansus. Apie juos ir kalbame toliau.

Spalvos parinkimas pagal apšvietimą. Natūralus apšvietimas

Prieš parenkant spalvą ir piešinį, reikia įvertinti patalpos natūralųjį apšvietimą, jos aukštį ir paskirtį, grindų plotą bei patalpos padėtį pasaulio šalių atžvilgiu.

Nepakankamai apšviestos ir šiaurės pusėje esančios patalpos, išklijuotos šiltų spalvų (geltona, rožine) ryškiais apmušalais, atrodo šviesesnės ir erdvesnės. Pietinėje pusėje esančioms patalpoms geriausiai tinka šviesą sugeriančios spalvos, pavyzdžiui, auksiškai oranžinė, plytų raudonumo ir kt. Kuo mažesnis patalpos plotas ir aukštis, tuo šviesesnė turi būti apdaila bei smulkesnis apmušalų piešinys.

Spalvos parinkimas pagal apšvietimą. Elektros apšvietimas.

Šviesiai geltona ir kreminė spalvos elektros šviesoje atrodo murzinos ir neryškios, be to, sunku atskirti baltą nuo šviesiai geltonos bei juodą nuo tamsiai mėlynos spalvos. Violetinė pasidaro purpurinė, mėlyna – žalia, o raudona – geltona. Todėl, parenkant spalvas, būtinai reikia įvertinti ir elektros apšvietimą.

Norint pakeisti patalpos proporcijų regimąjį suvokimą, jos sienas reikia nudažyti skirtingomis spalvomis. Ilgas ir siauras kambarys atrodo trumpesnis ir platesnis, kai jo galinės sienos nudažytos tamsesne arba šiltesne spalva, o šoninės – šaltesne arba šviesesne. Kad žema patalpa atrodytų aukštesnė, jos sienos ir lubos turi būti nudažytos šviesiais vienodos spalvos dažais. Šiuo atveju sienos sujungimo su lubomis linija mažiau pastebima, todėl patalpa atrodo aukštesnė. Tokį pat įspūdį palieka sienos, nudažytos šiltomis, o lubos – šaltomis spalvomis. Aukštose patalpose susidaro priešingas įspūdis: lubos, nudažytos intensyvia šilta spalva, atrodo žemesnės. Be to, reikia atminti, kad nedidelėse patalpose neturi būti gausybės spalvų, jų visos sienos turi būti nudažytos viena spalva; kai kuriais atvejais lubos ir sienos dažomos vienoda spalva.

Parenkant būsto apdailos spalvinius tonus, reikia įvertinti jų derinius tiek atskiriems kambariams, tiek ir visam butui, taip pat sienų spalvos turi derėti su baldais ir audiniais – užuolaidomis, kilimais ir pan.

Bet kuriuo atveju neryškioms, neutralioms pastelinėms spalvoms dažniausiai teikiama pirmenybė. Patalpoje turi vyrauti jos apstatymas; sienų, lubų ir grindų spalva sudaro tik foną. Naudojant ryškių ir intensyvių spalvų tonus, lengva suklysti: interjeras gali pasidaryti neišraiškingas. Tačiau, parinkus tinkamus spalvinius tonus, patalpa tampa įdomi ir originali.

Tikimės, kad šiuo straipsniu padėjome susigaudyti spalvų gausybėje – Jums belieka griebti teptuką ir dažus – suteikite savo būstui naujų spalvų nieko nelaukdami!

Interjero poveikis sveikatai

24 spalio, 2017 By Dinaitas

Kodėl toks svarbus interjero dizainas? Atsakymas paprastas – geras dizaino projektas padeda suplanuoti kiekvieną patalpos centimetrą ir išvengti bereikalingų taisymų. Tačiau yra ir sudėtingesnis aspektas.

Psichologų nuomone, harmoninga namų aplinka gali turėti teigiamos įtakos žmogaus sveikatai. Pavyzdžiui, manoma, kad patogiame ir jaukiame miegamajame žmogui reikia mažiau laiko išsimiegojimui, o gražioje svetainėje pagerėja nuotaika.

Sunku pervertinti interjero poveikį sveikatai. Nuo interjero dizaino priklauso mūsų dvasinė būklė, sveikata. Todėl svarbu sukurti interjerą, kuriame bus patogu ir malonu gyventi arba dirbti. Sukūrę harmoningą interjerą, netruksime pastebėti, kad jame mūsų nuotaika tampa geresnė. Tuo pačiu, gerėja ir sveikata.

Interjero poveikis sveikatai

Toliau išskirsime pagrindinius harmoningo interjero bruožus. Atsižvelkite į juos ir Jūsų aplinka atsidėkos Jums pagerėjusia nuotaika bei sveikata.

  1. Paprastumas

Paprastumas palengvina suvokimą. Pažįstamos formos ir atskiri objektai suvokiami lengviau, jeigu išsiskiria iš bendros aplinkos. Išskirtinės detalės gali tapti ir puikiu interjero akcentu.

  1. Geometrinių formų svarba

Atsikartojančios geometrinės formos kuria vientisumo įspūdį. Tam, kad geriau žiūrėtųsi skirtingų geometrinių formų baldai, juos patartina komponuoti išlaikant tam tikrą atstumą.

  1. Simetrija

Harmoningam interjerui sukurti svarbu paisyti simetrijos reikalavimų. Tačiau, jeigu Jums simetriška tvarka ne prie širdies, galite kurti ir ne tokį griežtą interjerą.

  1. Spalvų, faktūrų ir formų dermė

Nežiūrint į tai, kad forma – pagrindinis interjero elementas, vis dėlto, be faktūros ir spalvų nebus gyvybingumo. Kuo dinamiškesnis interjeras, tuo ryškesnės turi būti ir spalvos jame, ir atvirkščiai. Dar vienas aspektas: ryškūs, linijiniai elementai ramiame fone paverčia interjerą dinamiškesniu ir labiau paslankiu. Tokie elementai ir būsto gyventojams teikia daugiau energijos. Taigi, jeigu trokštate daugiau dinamikos savo gyvenime, nevenkite ryškumo.

Jums rekomenduojame: Kaip greitai sulieknėti namų sąlygomis?

Taigi matome, kad ne tik spalvų parinkimas, bet ir kiti, šiame straipsnyje išvardinti aspektai, yra labai svarbūs, kalbant apie interjero poveikį sveikatai. Naudodamiesi šiame straipsnyje pateikiamomis žiniomis, galėsite susikurti harmoningą ir, tuo pačiu, skoningą interjerą. O gal net imsite domėtis plačiau ir tapsite geriausiu dizaineriu savo naujam ar remontuojamam būstui.

Lauko durys individualiam namui. Eksploatacijos patarimai

16 liepos, 2017 By Dinaitas

Lauko durų, skirtų butui ir individualiam namui, eksploatacijos ypatybės šiek tiek skiriasi. Apie tai dar kalbėsime, o dabar išsiaiškinkime pagrindinius reikalavimus, keliamus lauko durims. Visų pirma, jos privalo užtikrinti saugumą, apsaugoti namus nuo šalčio, skersvėjų ir galimų įsilaužėlių.

Lauko durys individualiam namui. Eksploatacijos patarimai

Net atlikdamos visas šias funkcijas, ir kentėdamos nuo specifinių išorės faktorių, lauko durys turi išlaikyti savo išorinį vaizdą. Tam, kad pasiektumėte šį tikslą, ir galėtumėte pasigirti ilgaamže ir kokybiška lauko durų eksploatacija, turite pasyti kelių taisyklių. Pradėsime nuo pagrindinių.

Pagrindinės taisyklės, užtikrinančios kokybišką lauko durų eksploataciją

  • Rinkdamiesi lauko duris, atkreipkite dėmesį, ar jų konstrukcija pritaikyta atlaikyti specifinius išorės faktorius. Tokius, kaip:
    • Lietus;
    • Sniegas;
    • Vėjas;
    • Ir kt.

Plačiau apie reikalavimus, skirtus lauko durų konstrukcijai – kitame poskyryje.

  • Prieš pirkdami vienas ar kitas lauko duris, pasikonsultuokite su specialistu dėl montavimo ypatybių, o, dar geriau, patikėkite šį darbą profesionalams.

Lauko durų, skirtų individualiam namui, konstrukcijos ypatybės

Tam, kad lauko durys ilgai ir ištikimai jums tarnautų, turite atsižvelgti ir į kai kuriuos konstrukcijos ypatumus. Rinkitės konstrukciją, kurioje maksimaliai panaikintas šalčio tiltas. Tai padeda taupyti šilumą. Atkreipkite dėmesį ir į staktos tvirtumą, ir tinkamą šios durų dalies apšiltinimą.

Jeigu renkatės metalines duris, teikite pirmenybę dažytoms milteliais, o ne skystais dažais. Mat pirmasis variantas kur kas ilgiau išsilaiko ir geriau apsaugo metalinius paviršius nuo atmosferos poveikio ir drėgmės. Atkreipkite dėmesį ir į lauko durų slenksčio konstrukciją. Ji turi užtikrinti sandarumą ir patikimai atlaikyti slenksčiui tenkančias apkrovas.

Lauko durų montavimo ypatybės

Net jeigu patikėsite lauko durų montavimą specialistams, pravartu žinoti pagrindines šio proceso taisykles, kad galėtumėte sekti atliekamų darbų kokybę. Labai svarbu atkreipti dėmesį į hermetiškumą. Visos ertmės, esančios tarp sienos ir staktos, turi būti kruopščiai užpildomos montažinėmis putomis. O siūlių ir sandūrų sandarinimui, rekomenduojama naudoti savaime besiplečiančią juostą.

Vidinėje durų pusėje patartina naudoti apdailos plokštes. Tai padeda ženkliai sumažinti iš išorės vidun besiveržiančią drėgmę ir šaltį, bei išvengti kondensato susidarymo. Tačiau šie privalumai būdingi ne visų rūšių plokštėms. Bene geriausiomis specialistai laiko dažytas MDF plokštes. Jos dažnai naudojamos šarvuotų lauko durų apdailai.

Apsauga nuo išorės poveikio

Nuo atmosferos poveikio, lauko durys iš išorės turėtų būti apsaugotos, įrengiant verandą ar bent jau stogelį virš durų. Įrengę verandą, išvengsite didelio temperatūrų skirtumo tarp lauko ir patalpos. Šis veiksnys mažina tikimybę susidaryti kondensatui vidinėje durų pusėje. Stogelis tokio efekto nesuteiks, bet padės apsaugoti duris nuo lietaus, sniego, saulės spindulių. O tai prailgins spynų, apšiltinimo elementų ir dekoratyvinių detalių tarnavimo laiką.

Jeigu nuspręsite nestatyti verandos, tarp lauko durų ir patalpos, galite įrengti antras, vidaus duris. Tai suteiks hermetiškumo zonai, esančiai tarp įėjimo į namus ir gyvenamosios erdvės. Tokiu būdu sudaromos sąlygos, kurios užtikrina, kad temperatūros ir drėgmės režimas lauko durų zonoje bus optimalus. Taigi, išvengsite kondensato susidarymo.

Dar keli aspektai

Reguliariai vėdinkite patalpą. Tai svarbu drėgmės lygio sumažinimui ir temperatūrų šuolių išvengimui. Tiek vidinėje, tiek išorinėje lauko durų pusėje. Panašias rekomendacijas pateikia ir langų gamintojai, nes langai taip pat patenka į ribinę namų-lauko zoną.

Paisydami pateiktų rekomendacijų, skirtų lauko durų eksploatacijai, montavimui ir konstrukcijai, jūs galėsite džiaugtis savo namų sergėtojų ilgaamžiškumu, patikima jų tarnyste ir puikia, estetiškai patrauklia, išvaizda.

Lauko durys: sprendimai saugumui garantuoti ir namų šilumai išsaugoti

28 lapkričio, 2016 By Dinaitas

Lauko durys: sprendimai saugumui garantuoti ir namų šilumai išsaugoti
Lauko durys atspindi Jūsų namų dvasią. Juk tai pirmasis dalykas, krintantis į akis, į svečius užsukantiems giminaičiams, draugams ar kolegoms. O ir Jūs patys jaukiau jaučiatės varstydami kokybiškas, tvirtas ir patrauklias duris. Turbūt nemažai girdėjote, koks svarbus durims tenkantis namų apsaugos vaidmuo. Taigi turite skirti dėmesio ne tik durų estetinėms, bet ir saugumą garantuojančioms savybėms. Žinoma, saugiausios yra šarvuotos durys, bet ir jos ne visos vienodai patikimos. Pirkdami tokias duris, reikalaukite pardavėjo garantijos ir atminkite pagrindinius reikalavimus, keliamus tokioms durims:

  • Plieno profiliai, iš kurių gaminama šarvuotų durų varčia turi būti bent 40 mm pločio, o plieno storis – 2 mm.;
  • Pasirūpinkite, kad Jūsų užsakytose duryse būtų įrengti atraminiai guoliai (taip durys lengviau varstysis) ir reikalaukite, kad meistrai įtaisytų specialias vyrių apsaugas, kurios neleidžia durų išimti nupjovus vyrius;
  • Pasirūpinkite, kad gamintojas papildomai metalu sustiprintų durų briaunas;
  • Rinkitės tik patikimų firmų spynas.

O jeigu durys – ne šarvuotos?

Mūsų besikeičiančio klimato sąlygomis tikrai verta įsigyti šarvuotas duris, kurios ne tokios jautrios temperatūrų skirtumams. Bet, ką daryti, jeigu Jūsų namuose įrengtos medinės lauko durys? Ne paslaptis, kad esant didelei drėgmei lauke, medinės durys linkusios pabrinkti. Šios problemos išvengti gali padėti toks sprendimas: durų kraštų apkalimas tuščiavidure policlorvinilo juostele arba specialia, apšiltinimui skirta juostele.

Kad šiluma išeina pro visur, kur tik randa plyšelį, turbūt, suprantame visi. Ypač, kai gauname sąskaitas už šildymą… Tad labai svarbu saugotis šilumos išslinkimo iš namų net pro tokias mažas ertmes, kaip raktų skylutės duryse. Pasirodo, pro jas pasprunka nemažai šilto oro. Tad pasirūpinkite slankiojamais saugos liežuvėliais, kurie raktų skylutes patikimai uždengia.

Kitas šilumą sulaikantis sprendimas – pirma, apkamšyti lauko duris putų polistirolo apkamšalu; antra, galite vidinėje pusėje pakabinti storas užuolaidas. Jos gali tapti namų puošmena.

Gražu ir funkcionalu – lauko priemenė

Kalbėdami apie tai, kaip kuo patikimiau apsaugoti namus nuo šalčio patekimo pro lauko duris, negalime nepaminėti funkcionalaus ir gražaus sprendimo – priemenės įrengimo. Jeigu gyvenate individualiame name – tai puikus būdas šilumai taupyti. Priemenė, pagal Lietuvių kalbos žodyną, yra „gyvenamojo namo dalis prie lauko durų“. Atitvėrę duris priemene iš lauko pusės, nušausite vienu šūviu du zuikius.

Visų pirma, šis funkcionalus pastatas neleis kambario šilumai plūstelėti laukan, varstant duris. Antra, jeigu pasitelksite vaizduotę ir įrengsite priemenę, panaudodami etninius motyvus, suteiksite namui nepakartojamo žavesio. Priemenė būdavo neatsiejama mūsų prosenelių namų dalis. Tai tik įrodo, kad šis priestatas išties pravartus. Juk mūsų senoliai nedarydavo nieko vien tik dėl mados, atvirkščiai, dažniau – dėl naudos.

Tad linkime lakios vaizduotės! Durys, kuriomis tinkamai rūpinamasi, atsidėkoja šiluma, saugumu bei estetiška išvaizda.

Palėpė – kaip išnaudoti šios erdvės privalumus?

15 rugsėjo, 2016 By Dinaitas

Dažnas atvejis, kai individualaus namo šeimininkai, gražiai susitvarkę patį namą, pamiršta palėpę – tarsi ji būtų savotiškas sandėliukas. Čia galima rasti visko: netvarkingai suverstų senų, susidėvėjusių drabužių, batų, krūvas sulūžusių baldų, dėžių ir t. t.

Tačiau, kas paneigs, kad toks palėpės „įrengimas“ nėra pats geriausias sprendimas šiai erdvei išnaudoti? Palėpėje, kaip ir visame name, turi būti švaru ir tvarkinga. Ji netgi gali tapti išskirtine namo erdve. Jei tik įdėsite šiek tiek pastangų ir pamėginsite palėpę išvysti kitomis akimis.

Palėpė – kaip išnaudoti šios erdvės privalumus?

Palėpė – puiki erdvė poilsiui ir darbui

Šioje erdvėje turėtų būti ne tik švaru. Kiekvieno gero šeimininko pareiga – išnaudoti palėpės teikiamas galimybes. O jų yra ne viena. Palėpę galima paversti išskirtine poilsio vieta ar kita funkcionalia erdve, pvz., darbo kambariu. Taip pat palėpėje galima įrengti patogų vaikų žaidimų kambarį ar dirbtuvėlę Jūsų mėgstamam užsiėmimui.

Kaip sutvarkysite palėpę, priklauso nuo Jūsų išmonės ir skonio. O, jeigu atsižvelgsite į šio straipsnio patarimus, negalėsite atsistebėti, kodėl seniau nepastebėjote palėpės teikiamų privalumų.

Palėpės interjeras

Jeigu palėpėje rengsite gyvenamąjį kambarį, stenkitės kuo geriau išnaudoti jos plotą ir erdvę. Sienas dažykite šviesiais atspalviais – tai vizualiai padidins erdvę. Dar vienas geras sprendimas – įsirengti stoglangius. Jie praleidžia daugiau šviesos nei įprasti langai. Todėl, toks sprendimas taip pat suteiks erdvumo pojūtį.

Palėpėje nereikėtų „slėpti“ medinių ar mūrinių konstrukcijos elementų – statramsčių, stulpų, skersinių, sijų. Juos vertėtų net išryškinti, nes jie suteikia kambariui savotiško jaukumo ir įvairumo.

Dar keli būdai, kaip išnaudoti palėpės privalumus

Palei kambario sienas galima įtaisyti ištisines lentynas seniems žurnalams, knygoms ar laikraščiams sudėti. Sutaisę senus, nemadingus baldus ir atitinkamai juos sustatę, turėsite puikią poilsio ar darbo erdvę: priklausomai nuo to, kokius baldus nuspręsite prikelti antram gyvenimui.

Nereikia užmiršti gėlių, kurios, nors ir negaudamos pro įžambius langus pakankamai šviesos, gerai auga. Vazonėlius galima pakabinti ant skersinių, pritvirtinti prie statramsčių. Svyrančios žemyn gėlės atrodo labai gražiai.

Palėpės romantika…

Tik pagalvokite, kaip romantiška būtų pasistatyti lovą palėpėje, tiesiai po stoglangiu, ir gulint joje, žavėtis dangaus žiburiais. Dar vienas romantiškas ir autentiškumu dvelkiantis sprendimas – įsirengti palėpę etnografiniu stiliumi. Tam tiks jau anksčiau minėtas patarimas neslėpti palėpės konstrukcijų, jos teikia autentiškumo pojūtį. Taip pat pravers vienas kitas pintas baldas. Gal net hamakas, pakabintas ant sijų…

Taigi palėpę, visų pirma, reikia sutvarkyti. Atsisakykite šiai patalpai dažnai lipdomos sandėliuko etiketės ir pagaliau nustokite tempę į ją daiktus, kurių Jums ne tik dabar, bet ir ateityje vargu ar prireiks. Geriau juos paaukokite labdarai. Kai sutvarkysite palėpę ir paversite ją gyvenamąja patalpa, nustebsite, kokia ji funkcionali ir kiek galimybių suteikia.

Būsto priežiūros patarimai

18 kovo, 2016 By Dinaitas

Būsto priežiūros patarimai

Nepriklausomai nuo to, ar gyvenate bute, ar individualiame name, esminiai dalykai, kuriems periodiškai reikia skirti dėmesio, siekiant reprezentatyvios būsto išvaizdos, yra:

  • Lubos;
  • Sienos;
  • Grindys,

Lubos. Ypatingų rekomendacijų lubų priežiūrai nėra. Lubos yra vienas tų dalykų namuose, kuris mažiausiai kontaktuoja su žmogumi, kitais daiktais, todėl ir pažeidimų rizika yra mažiausia. Jei lubos Jūsų namuose dažytos, o tam naudotos kokybiškos medžiagos, tai spalvos neturėtų prarasti. Jei lubos sumontuotos iš gipso kartono ir tada dažytos, tai yra tikimybė, kad atsiras įtrūkimų. Tokiu atveju lubų priežiūrai reikės įtrūkimus užtaisyti, perglaistyti lubas ir padažyti iš naujo.

Būtina išskirti įtempiamų lubų priežiūrą. Pastaroji bus nesudėtinga jau vien dėl to, kad šio tipo lubos neblunka, nekeičia savo savybių, spalvos. Svarbu tik laikytis kelių reikalavimų:

  • įtempiamų lubų eksploatacijai tinkama temperatūra – 0–60 laipsnių;
  • keliami reikalavimai ir įmontuojamiems šviestuvams: halogeninių galingumas ne didesnis kaip 50W, o šviestuvuose su kaitinimo lempomis – ne didesnis kaip 100W.
  • Jei kaimynai iš viršaus užlietų Jūsų butą, iškart išjunkite visus įmontuotus šviestuvus ir kvieskite specialistus.

Įtempiamas lubas kas kelerius metus rekomenduojame nuvalyti. Valymui geriausiai tinka vanduo ir muilas. Švelnią šluostę suvilgykite muiluotu vandeniu ir nuplaukite lubas. Nusausinkite mikropluošto šluoste.

Sienos. Būsto sienų priežiūra priklauso nuo sienų apdailos. Dažniausiai pasirenkami sienų apdailos būdai yra: dažymas, tapetavimas ir klijavimas plytelėmis.

Jie Jūsų namuose sienos dažytos plaunamais dažais, tuomet jų priežiūra bus visai nesudėtinga, nes atsiradusius nešvarumus lengvai pašalinsite švelnia šluoste. Tačiau jei sienoms naudoti neplaunami dažai, tada pašalinti nešvarumus nuo sienų gali būti sunkiau, jei nenorite pažeisti apdailos. Prieš valydami sieną, būtinai nusiurbkite dulkes. Sienos valymui pasirinkite tas priemones, kurios nepakenks sienos paviršiui. Nerekomenduojame iškart valymo priemonės bandyti ant sienos matomoje vietoje, pirmiausia pavalykite kur nors kamputyje, kur mažai matoma vieta.

Visos sienos, nepriklausomai nuo apdailos tipo, turėtų būti nusiurbiamos bent kartą per metus, kadangi ant sienų taip pat kaupiasi dulkės.

Jei Jūsų namuose yra tapetuotų sienų, tai tikslingai priežiūrai būtina žinoti, kokie tapetai naudoti. Populiariausi dabar rinkoje yra popieriniai tapetai ir viniliniai tapetai. Jei Jūsų namuose sienos išklijuotos popieriniais tapetais, tai jie priežiūros kontekste yra reiklesni. Pirmiausia, tai juos reikia labai saugoti nuo mechaninio poveikio, kadangi popierius nesunkiai pažeidžiamas. Atsiradusias dėmes nuo popierinių tapetų nuvalyti bus sunku, nepažeidžiant tapetų. Popieriniais tapetais tapetuotą sieną reikia saugoti nuo drėgmės, kuri pakenks tapetams. Visiška priešingybė – viniliniai tapetai. Pastarieji nereikalaus sudėtingos priežiūros, kadangi jei pakankamai atsparūs mechaniniam poveikiui, taip pat ir drėgmei.

Siūlome neišmesti ir tapetų etikečių su ženklinimo simboliais. Prireikus valyti tapetus šis ženkliniams Jums padės pasirinkti tikslingą valymo būdą. Vieni tapetai gali būti valomi tik švelniai, kiti – plaunami, dar kiti – ir plaunami, ir net šveičiami.

Pirkdami tapetus visuomet nusipirkite kiek daugiau, negu Jums reikia. Jei tapetai eksploatuojant bus pažeisti taip, kad nepavyks pažeidimo užglaistyti, tada geriausia bus perklijuoti visą tapeto juostą.

Tapetuotas sienas, taip pat kaip ir dažytas, periodiškai reikia nusiurbti dulkių siurbliu.

Plytelės kaip sienų apdailos medžiaga dažniausiai pasirenkama virtuvei ir tualetui bei vonios kambariui. Ši sienų danga yra viena praktiškiausių ir reikalaujančių minimalios priežiūros. Plyteles valykite periodiškai arba atsiradus nešvarumams kempine, suvilgyta vandenyje, arba naudokite plytelių valymui skirtas priemones, tinka ir langų plovimo skystis. Po valymo nusausinkite šluoste. Dažnesnio valymo reikalauja plytelės virtuvėje, nes jos dažniau pasidengia sunkiai nuvalomais nešvarumais, pavyzdžiui, riebalais. Tačiau plytelių valymui skirtos priemones juos nesunkiai pašalins.

Tiesa, keraminių plytelių valymui nerekomenduojame naudoti muilo, savo sudėtyje turinčio riebalų ir organinių rūgščių, nes esant didesnei drėgmei tai didins pelėsio atsiradimo riziką. Maža to, plytelės gali pasidengti tarsi riebia plėvele, kuri ženkliai sumažins plytelių reprezentatyvią išvaizdą.

Nevalykite plytelių šiurkščiomis kempinėmis, šepečiais, kadangi nuolatinis toks valymas, tikėtina, pažeis plyteles, atsiras įbrėžimų. Tai ypač aktualu blizgaus paviršiaus plytelėms.

O plyteles, esančias vonioje, reikia prižiūrėti, kad tarpų tarp plytelių nepažeistų pelėsis. Efektyviausia prevencinė priemonę – tinkamas vonios kambario vėdinimas. Jei pelėsis jau „įsikūrė“ ant vonios plytelių ir tarpuose tarp jų, tai valykite specialiomis priemonėmis arba pasigaminkite efektyvaus valiklio namų sąlygomis: sumaišykite stiklinę karšto vandens, porą šaukštų sodos ir šaukštą skalbimo miltelių.

Būsto priežiūros patarimai

Grindys. Grindys yra tas dalykas namuose, kuris reikalauja bene daugiausia priežiūros, kadangi jos nuolat yra veikiamos vaikščiojimo, kartais baldų stumdymo, jos susiduria su didžiausiu nešvarumų keikiu ir pan. Grindų priežiūros ypatumai skiriasi, priklausomai nuo grindų dangos. Aptarsime keturių dažniausiai pasirenkamų grindų dangų priežiūros ypatumus: laminato, parketo, plytelių ir medinių grindų.

Laminatas – viena pigesnių grindų dangų. Tačiau tinkamai prižiūrimas jis tarnaus Jums ilgai. Patalpoje, kurioje yra laminuotos grindys, turėtų būti 50–65 proc. santykinė oro drėgmė ir 18–22 laipsnių temperatūra. Saugokite laminatą nuo skysčių išsiliejimo, nes patekęs į sujungimo tarpus jis gali pažeisti grindų dangą, tarpai pajuoduos.

Laminuotas grindis siurbkite dulkių siurbliu ir valykite drėgna grindų šluoste (šluostė turi būti gerai išgręžta). Nepoliruokite laminuotų grindų ir jų valymui nenaudokite šiurkščių kempinių, stiprios koncentracijos valiklių ir pan. Laminatas jautrus tokioms valymo priemonėms.

Prie lauko durų būtinai patieskite kilimėlį, o baldų kojelėms įsigykite padukus.

Parketas – labai populiari rinkoje grindų danga. Parketo priežiūra yra tokia pati kaip ir laminato, kur esminiai reikalavimais yra: saugoti nuo skysčių išsiliejimo, valyti vos drėgna šluoste, kas kelias dienas siurbti, saugoti, kad nesubraižytų baldų kojelės, sujungimų vietas periodiškai impregnuoti.

Mažiausiai reikli grindų danga – plytelės. Kasdien plyteles nusiurbkite arba nuvalykite drėgna šluoste. Galite naudoti neutralius valiklius. Jei yra sunkiai pašalinamų dėmių, jas labiau pašveiskite kempine, tačiau venkite naudoti šiurkščių šepečių ir intensyvių, šveičiamųjų dalelių turinčių priemonių – jos pažeis plytelių paviršių.

Medžio masyvo grindys yra reikliausios priežiūros kontekste. Natūralaus medžio grindys suteikia jaukumo, jos dailiai atrodo bet kurio stiliaus interjere, tačiau medinių grindų priežiūra turi būti nuolatinė, kitaip jos labai greitai taps nereprezentatyvios.

Optimaliausia patalpų temperatūra medinėms grindims – 18–22 laipsniai, o santykinė oro drėgmė – 50–65 proc. Geriausias būdas medinėms grindims valyti – siurbti dulkių siurbliu. Jei norite grindis praplauti, būtinai gerai išgręžkite šluostę, nes drėgmė medžiui kenkia. Gerai medinių grindų priežiūrai rekomenduojame įsigyti ir specialią šluostę, skirtą konkrečiai šiai grindų dangai valyti.

Medis imlus mechaniniam poveikiui, todėl stenkitės, kad ant medinių grindų nepatektų tokių nešvarumų kaip smėlis, akmenukai ir pan. Baldų kojelėms priklijuokite apsauginius padukus.

Maža to, medžio masyvo grindis kas kelerius metus reikia atnaujinti: nušlifuoti senąjį lako sluoksnį ir perlakuoti naujai.

Taigi, esminiai bendri būsto priežiūros aspektai yra du: nuolatinis dulkių ir kitų nešvarumų valymas bei tinkamas patalpų vėdinimas. O atskiri būsto sienų, lubų ir grindų priežiūros ypatumai priklauso nuo pasirinkto apdailos tipo.

Naujienlaiškis

Įveskite savo duomenis tam kad gautumėte mūsų naujienas.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Naujausi įrašai

  • Tarpusavio skolinimo platformos: jų privalumai ir trūkumai
  • Greitieji kreditai internetu
  • Kredito refinansavimas
  • Paskola. Kaip išvengti galvos skausmo?
  • Kredito istorija

© 2020 Freedata.lt. Visos teisės saugomos.

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume Jums geriausią patirtį mūsų svetainėje.

Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti mūsų privatumo politikoje.

Freedata.lt
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.

Strictly Necessary Cookies

Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings.

If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again.