Kredito refinansavimas – tai skolintojo paslauga, leidžianti imti naują paskolą, kuria bus galima padengti anksčiau priimtus finansinius įsipareigojimus. Dažniausiai refinansavimo paslaugą suteikia kita kredito įmonė ir tik retais atvejais ta pati, kurioje imta ankstesnė paskola.
Refinansavimas gali būti vykdomas turint vienokių ar kitokių tikslų, pavyzdžiui:
- Siekiant pagerinti paskolos sąlygas ir padidinti turimos paskolos sumą,
- Norint sutaupyti – tai yra sumažinti kasmėnesines įmokas,
- Verta refinansuoti ir tuo atveju, kai pakinta kreditų išdavimo sąlygos ir naujai išduodamoms paskoloms skaičiuojamos mažesnės palūkanos.
Antra vertus, refinansavimas nėra labdara. Kredito bendrovei ar bankui apsimoka refinansuoti tik tas paskolas, kurios atitinka jų pačių keliamas sąlygas ( turima omenyje: terminas, pinigų sumos dydis, kliento patikimumas).
Visų pirma, kredito įmonė padengia visą kliento įsiskolinimą ir tada gauna pelną iš naujojo kliento mokamų palūkanų. Galimas daiktas, kad naujasis klientas taps nuolatiniu ir ateityje naudosis vienokiomis ar kitokiomis įmonės teikiamomis paslaugomis.
Į ką atkreipti dėmesį prieš refinansavimą?
Nesvarbu kokio tipo paskola bus refinansuojama, pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į:
- Sutartyje nurodytas kredito palūkanas ir išmokų dydžius.
Paskaičiuoti, kokio dydžio suma jau sumokėta ir kiek liko sumokėti.
- Sutarties nutraukimo mokesčius.
Paskolos sutartyje dažnai nurodomas sutarties nutraukimo ar perkėlimo mokestis, jei jis didesnis nei refinansavimo ar mažesnių palūkanų dėka sutaupyta suma, net neverta pradėti perkreditavimo proceso.
- Naujos sutarties sąlygas.
Naujosios sutarties sąlygos turi būti jums palankios, tai yra geresnės ir leidžiančios sutaupyti.
Refinansavimą siūlančios įstaigos
Peržvelkite kelių bendrovių pasiūlymus. Šiuo metu refinansavimo pasiūla beveik tokia pat populiari kaip ir paskolų suteikimas.
Verta paminėti, jog egzistuoja kredito įmonių savitarpio bendradarbiavimo kodeksas, tai yra, negalima vos pasirašius paskolos sutartį su viena bendrove kitą dieną eiti į kitą ir prašyti refinansavimo, turi praeiti tam tikras numatytas laikotarpis.
Refinansavimo paslauga nebus teikiama, jei neužilgo trukus baigiasi paskolos sutartyje numatytas grąžinimo terminas. Taip pat yra numatyta mažiausia ir didžiausia paskolos suma, kurią galima refinansuoti.
Įmokų dydis
Radę priimtiną pasiūlymą paskaičiuokite, koks bus mokėtinų įmokų dydis Nepamirškite įvertinti ir papildomų, pavyzdžiui, draudimo mokesčių.
Papildomos išlaidos
Gali būti, kad taikant refinansavimo paslaugą naujosios įmokos bus didesnės nei nurodoma reklamoje ar kreditoriaus svetainėje.
Taip pat reikia nepamiršti, kad nutarus refinansuoti, tarkim, būsto paskolą teks patirti papildomų išlaidų:
- Naujai įvertinti turtą,
- Mokėti už notaro paslaugas,
- Mokėti draudimą.
Refinasuoti ar ne?
- Galima refinansuoti kelias paskolas vienu metu – konsoliduoti, tai yra sutelkti į vieną net keliose skirtingose kredito įmonėse paimtas paskolas ir jas refinansuoti.
- Jei norite refinansuoti būsto paskolą, pasidomėkite galbūt kredito davėjas sutiks sumažinti įmokas, tai bus daug lengvesnis ir paprastesnis kelias nei paskolos refinansavimas.